Julian Klauza

procold_facebook procold_instagram procold_youtube procold_linkedin procold_tik-tok procold_copy

Efektywność energetyczna instalacji chłodniczych: klucz do oszczędności i zrównoważonego rozwoju

W dobie rosnących cen energii, strategie i procesy mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej wydajności instalacji chłodniczych stają się oczywistym wyborem. Choć dbanie o efektywność energetyczną może być mniej spektakularne niż inwestycje w nowoczesne panele fotowoltaiczne czy farmy wiatrowe, ma kluczowe znaczenie dla firm dążących do obniżenia kosztów operacyjnych i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. 

Od początku istnienia firmy Procold, jednym z głównych celów było nawiązywanie technicznych partnerstw z wiodącymi firmami produkcyjnymi, handlowymi i usługowymi, aby wspierać ich w osiąganiu celów związanych z efektywnością, redukcją zużycia energii i ograniczeniem wpływu na środowisko. Działamy w tym obszarze każdego dnia, dostarczając płyny niezamarzające najwyższej jakości do zastosowania w instalacjach chłodniczych, grzewczych, sanitarnych itp. 

Kluczowe kroki ku efektywności instalacji chłodniczej

1. Dobór właściwego płynu: Zrozumienie wymagań konkretnej instalacji i dobranie odpowiedniego płynu niezamarzającego do transferu ciepła jest pierwszym krokiem. Płyny te mają bezpośredni i długotrwały wpływ na wydajność pracy systemu, zużycie energii i żywotność instalacji. Idealna praca instalacji powinna charakteryzować się minimalnym zużyciem energii, długotrwałą trwałością elementów i niewielkim wpływem na środowisko. 

2. Adaptacja produktów do potrzeb: Procold oferuje produkty  specjalnie przystosowane do konkretnych zastosowań, aby spełnić wymagania danego systemu. Pozwala to na dobór optymalnych rozwiązań i maksymalizację efektywności pracy systemu.  

Płyny niezamarzające na bazie glikolu i inne produkty marki Procold są przystosowane do pracy w instalacjach chłodniczych, grzewczych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz klimatyzacji. 

3. Monitorowanie płynów niezamarzających: Często zaniedbywana konserwacja instalacji i brak cyklicznych badań mogą prowadzić do problemów, takich jak zaawansowana korozja, zanieczyszczenie biologiczne czy powstawanie osadów. Te czynniki wpływają negatywnie na efektywność transferu ciepła, wydajność pompowania i zużycie energii.

4. Laboratorium Procold: Nasza firma posiada własne laboratorium, gdzie przeprowadzamy analizy chemiczne i mikrobiologiczne płynów stosowanych w instalacjach chłodniczych naszych klientów. Proaktywne podejście do analizy płynów pozwala na wczesne wykrywanie problemów i podjęcie środków zaradczych, zanim efektywność płynu i stan instalacji zostaną naruszone. Więcej o tym, dlaczego warto przeprowadzać regularne badania płynów niezamarzających dowiesz się z jednego z naszych poprzednich artykułów 

5. Prawidłowa konserwacja instalacji: Aby zoptymalizować efektywność systemu i zminimalizować koszty operacyjne. Oprócz płynów niezamarzających Procold oferuje szeroką gamę produktów – takich jak płukanki i inhibitory korozji. 

Innowacyjny produkt Procold 

Factory Gly to rewolucyjny, ekologiczny płyn niezamarzający, który można zastosować jako zamiennik glikolu propylenowego. Jest on  tańszy od standardowego płynu przy czym zachowuje bardzo dobre właściwości fiyzkochemiczne.

Aby dowiedzieć się więcej o produktach, usługach oraz efektywności energetycznej płynów oferowanych przez Procold, skontaktuj się z nami klikając tutaj. Chętnie pomożemy zoptymalizować efektywność Twojej instalacji chłodniczej i zminimalizować koszty operacyjne.

wróć 2023-04-13