Julian Klauza

procold_facebook procold_instagram procold_youtube procold_linkedin procold_tik-tok procold_copy

Detektor wycieku Procold jako innowacyjna cecha płynów niezamarzających

Płyny niezamarzające od dawna są nieodłącznym elementem wszelkiego rodzaju instalacji grzewczych, sanitarnych, pomp ciepła oraz solarnych. Szczególnie w klimatach, gdzie występują niskie temperatury. My, jako producent płynów niezamarzających na bazie glikolu oraz mrówczanu potasu zawsze staramy się doskonalić nasze płyny niezamarzające na bazie glikolu, aby zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo i wygodę.

W związku z tym jakiś czas temu opracowaliśmy coś z czego jesteśmy bardzo dumni – detektor wycieku!

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, płyny niezamarzające na bazie glikolu lub mrówczanu potasu są powszechnie stosowane do ochrony przed zamarznięciem wszelakiego rodzaju instalacji, aby chronić systemy przed korozją i zamarzaniem. Niestety, ale w tego typu układach zdarzają się nieszczelności, które mogą prowadzić do wycieku płynu niezamarzającego, co z kolei może zagrażać bezpieczeństwu pracy całej instalacji.

Jako producent płynów do transferu ciepła zdajemy sobie sprawę z tego jak ciężko w przypadku awarii jest znaleźć źródło nieszczelności. Właśnie dlatego firma Procold wprowadziła na rynek detektor wycieku jako nową cechę swoich produktów.

Początkowo nasz detektor wycieku stosowaliśmy tylko z płynami niezamarzającym do instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych, pomp ciepła, czy solarnych natomiast teraz również nasze płukanki mogą być wyposażone w detektor. Takie zastosowanie pozwala nam na przetestowanie szczelności instalacji jeszcze przed napełnieniem jej faktycznym płynem do transferu ciepła na bazie glikolu.

Musimy wspomnieć, że wyposażenie płynu z naszej oferty w detektor wycieku nie wpływa w żaden sposób na cenę oraz parametry danego produktu.

Zalety detektora wycieku w płynach niezamarzających:

  • Bezpieczeństwo instalacji: dzięki detektorowi wycieku jesteśmy w stanie wykryć nawet najmniejszy wyciek płynu niezamarzającego z instalacji. Dzięki temu serwisanci są w stanie bardzo szybko reagować na potencjalne zagrożenia i uniknąć poważnych uszkodzeń systemu.
  • Zwiększona żywotność płynu i instalacji: Dzięki detektorowi wycieku, serwisant może szybko wykryć nieszczelność i podjąć odpowiednie działania naprawcze, co przyczynia się do zwiększenia żywotności i efektywności pracy danej instalacji.
  • Osłona przed awariami: Detektor wycieku może pomóc w uniknięciu poważnych awarii systemu, które mogłyby prowadzić do kosztownych napraw i długotrwałego przestoju.
  • Łatwość użycia: Detektor wycieku jest prosty w użyciu. Wystarczy zalać instalację produktem z funkcją detekcji wycieku i sprawdzić instalację za pomocą naszej lampy detekcyjnej PROLIGHT D1018.

Możliwości zastosowania produktów marki Procold z detektorem wycieku w różnych typach instalacji:

  • Instalacje chłodnicze: Płyny niezamarzające z detektorem wycieku są doskonałym wyborem do chłodniczych układów, gdzie kontrola temperatury jest kluczowa. Detektor wycieku zapewnia bezpieczeństwo instalacji chłodniczych, chroniąc przed potencjalnymi wyciekami i utrzymanie odpowiednich warunków chłodzenia.
  • Instalacje kolektorów solarnych: W instalacjach solarnych płyny niezamarzające z detektorem wycieku zabezpieczają przed zamarznięciem oraz zagotowaniem płynów na bazie glikolu w kolektorach słonecznych. Dzięki detektorowi wycieku można unikać straty efektywności i uszkodzeń kolektorów.
  • Instalacje pomp ciepła: W instalacjach pomp ciepła, płyny niezamarzające z detektorem wycieku zapewniają stabilne działanie systemu, zmniejszając skutki wynikające z ewentualnych nieszczelności w układzie.
  • Instalacje grzewcze: W przypadku instalacji grzewczych, płyny niezamarzające z detektorem wycieku są niezbędne, aby zapobiec zamarzaniu medium grzewczego na bazie glikolu. Detektor wycieku pomaga utrzymać niezawodność i efektywność systemów grzewczych, a w razie potrzeby ułatwi namierzenie źródła nieszczelności.
  • Instalacje sanitarnie: W instalacjach sanitarnej wody ciepłej i zimnej, płyny niezamarzające z detektorem wycieku zapewniają ochronę przed zamarznięciem wody w rurach i urządzeniach sanitar­nych. Detektor wycieku sprawia, że w przypadku rozszczelniania jesteśmy w stanie szybko zlokalizować miejsce awarii.

Wprowadzenie detektora wycieku do płynów niezamarzających oraz płukanek to istotna innowacja, która przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, trwałości produktów oraz instalacji i przyjemności z użytkowania. To rozwiązanie ma szerokie zastosowanie w wielu typach instalacji. Dzięki tej nowej cesze płynów niezamarzających, klienci mogą być pewni, że ich instalacje są w 100% szczelne.

wróć 2023-11-07